Jei jums įdomu, kaip veikia saulės elektrinės, visų pirma turėtumėte žinoti, kad Lietuvos elektros rinkoje yra keli pagrindiniai ir daugybė mažųjų žaidėjų. Elektros gamintojai elektrą gamina. Elektros tiekėjai ją įsigyja iš gamintojų ir parduoda galutiniams vartotojams, o elektros tinklų operatorius (ESO) užtikrina elektros perdavimą elektros tinklais iš gamintojų vartotojams. Elektros gamintojų yra daug – Lietuvoje teoriškai galima įsigyti elektros iš viso Šiaurės Europos regiono. Na, iš Baltarusijos šiuo metu kiek sudėtingiau. Elektrą iš gamintojų perduoda (skirsto) elektros tinklų operatorius aukštos, vidutinės bei žemos įtampos laidais.

O elektros vartotojai yra visi, vartojantys elektros energiją – nuo gamyklų, prekybos centrų, iki individualių namų ar butų savininkų. Vartotojai už suvartotą elektros energiją atsiskaito su elektros tiekėjais, o už persiuntimo paslaugą – su perdavimo arba skirstomųjų tinklų operatoriais,

Paskutiniais metais atsirado dar vienas rinkos dalyvis – gaminantis vartotojas. Tai dažniausiai gana smulkus elektros vartotojas, gaminantis elektrą sau (dažniausiai saulės elektrinės pagalba), bet tuo pačiu ir vartojantis elektrą iš tinklo (pvz. nakties metu).

Mes, SOLARBANK, pagal ankstesnį skirstymą kaip ir būtume dar vienas elektros gamintojas, bet šiandien esame saulės parkas arba geografiškai nutolusi saulės elektrinė, siūlanti elektros vartotojams (paprastiems žmonėms) tapti gaminančiais vartotojais ir įsigyti dalį saulės parko arba nuotolinės elektrinės savo reikmėms.

Iš kur atsirado terminas nuotolinė saulės elektrinė? Mums visiem jau pažįstamas terminas ir galime įsivaizduoti kaip atrodo saulės elektrinė ant namo stogo. Žinome, kaip ji atrodo ir stovinti pievoje. Tokia pati tik, užimanti didelį plotą (pvz. 2 ha), yra vadinama saulės parku. Kadangi saulės parkas gali būti geografiškai kitoje vietoje, negu jūs gyvenate, juos pradėta vadinti nutolusiomis saulės elektrinėmis. Palankių Lietuvos įstatymų ir elektros rinkos liberalizavimo dėka, SOLARBANK saulės parkas gali būti dalijamas į neribotą skaičių dalių ir jos gali būti parduodamos kiekvienam norinčiam. Nesvarbu, ar jis gyvena prie elektrinės, ar kitame Lietuvos kampelyje. Būtent ši, nuo atstumo nepriklausanti jūsų galimybė įsigyti ekologišką įrangą saulės elektrinėje ir gamintis sau elektrą iš saulės elektrinės kitame Lietuvos krašte, suteikia jai nuotolinės reikšmę.