Elektros tiekėjai Lietuvoje tampa vis lankstesni elektros vartotojų poreikiams. Iš tiesų, pasaulyje elektra iš saulės jau dažnai yra pigiausias elektros energijos išgavimo būdas. Tai liudija ir vis dažniau saulės parkų laimimi energijos tiekimo aukcionai. Ne išimtis ir Lietuva. Dėl vis ilgiau veikiančių technologijų, palankių įstatymų ir nemenkų subsidijų, investicijos į savo saulės elektros ūkį atsiperka jau per septynerius metus, o su geresne įranga veikia dar triskart tiek.

Elektros energija iš saulės gali būti ir jūsų namuose. Ekologiškas ir tvarus būdas pasigaminti elektros – nuotolinė saulės elektrinė iš SOLARBANK. 30 metų veiklos garantija, geriausias LCOE rinkoje ir nepriklausomus tiekėjus gluminanti kWh kaina.

Štai ką gaunate tapę nuotolinės saulės elektrinės dalininku.

Taip, anksčiau ar vėliau, jums reikės pasirinkti nepriklausomą tiekėją. Bet visiškai nesvarbu kokį, jeigu visą sau reikalingą elektrą iš saulės pasigaminsite patys.

Lietuvos elektros rinkoje yra keli pagrindiniai ir daugybė mažųjų žaidėjų. Elektros gamintojai elektrą gamina. Elektros tiekėjai ją įsigyja iš gamintojų ir parduoda galutiniams vartotojams, o elektros tinklų operatorius (ESO) užtikrina elektros perdavimą elektros tinklais iš gamintojų vartotojams. Elektros gamintojų yra daug – Lietuvoje teoriškai galima įsigyti elektros iš viso regiono. Na, iš Baltarusijos kiek sudėtingiau. Elektrą iš gamintojų perduoda elektros tinklų operatorius aukštos, vidutinės bei žemos įtampos laidais.

O elektros vartotojai yra visi, vartojantys elektros energiją – nuo gamyklų, prekybos centrų, iki individualių namų ar butų savininkų. Vartotojai už suvartotą elektros energiją atsiskaito su elektros tiekėjais, o už persiuntimo paslaugą – su perdavimo arba skirstomųjų tinklų operatoriais,

Paskutiniais metais atsirado dar vienas rinkos dalyvis – gaminantis vartotojas. Tai dažniausiai gana smulkus elektros vartotojas, gaminantis elektrą sau (dažniausiai saulės elektrinės pagalba), bet tuo pačiu ir vartojantis elektrą iš tinklo (pvz. nakties metu).

Mes, SOLARBANK, pagal ankstesnį skirstymą kaip ir būtume dar vienas elektros gamintojas arba elektros tiekėjas, bet šiandien esame saulės parkas su internetine platforma, siūlantis elektros vartotojams (paprastiems žmonėms) tapti gaminančiais vartotojais ir įsigyti dalį saulės parko savo reikmėms bei patiems tapti savo elektros tiekėju.