Kaip Solarbank platformoje įsigyti dalį saulės parko?

Viskas iš tiesų labai paprasta, tai 5 žingsnių procesas:

 1. Įsivertinkite, kiek elektros energijos suvartojate per mėnesį.
 2. Sužinokite savo Ignitis / ESO vartotojo kodą.
 3. Solarbank skaičiuoklėje pasirinkite norimą modulių kiekį (atsižvelgiant į Jūsų suvartojamos elektros energijos kiekį).
 4. Patvirtinkite užsakymą susikurdami paskyrą Solarbank platformoje.
 5. Pasirašykite sutartį ir sumokėkite avansą.

Tada beliks sulaukti naujosios Solarbank saulės elektrinės įrengimo 2021 m. birželio 1 d. ir galėsite pradėti vartoti savo žaliąją saulės energiją. 

Kodėl verta rinktis saulės parką Solarbank?

 • Žemesnė kaina. Žemesnę Jūsų elektros kainą Solarbank platformoje užtikrins unikali SoliTek naujos kartos dvipusių modulių su saulės sekimo technologija sistema. Tokia naujos kartos elektrinė gamins iki 40% daugiau elektros energijos su 30 m. garantija. Rinkos standartas yra 20 m. Jūsų elektrinė veiks ilgiau ir gamins daugiau elektros kasdien!
 • Inovacijos vartotojams. Iki šiol šios SoliTek technologijos privalumais galėjo naudotis tik pasauliniai energetikos lyderiai, įsirengiantys didžiuosius saulės elektrinių parkus. Ji nebuvo prieinama privačiam vartotojui. Nuo šiol Solarbank platforma leis šių naujos kartos technologijų privalumais naudotis ir namų ūkių vartotojams. Daugiau galių vartotojui!
 • Fiksuoti eksploataciniai kaštai. 30 m. saulės elektrinės gyvavimo laikotarpiu eksploataciniai kaštai bus tolygūs – įtraukiant nusidėvėjimą ir tiesioginius kaštus. Jūsų elektrinė veiks ilgiau ir patikimiau!
 • Išsami vartotojo informacija. Jūsų saulės elektrinei pradėjus gaminti elektros energiją, vartotojas gaus visą išsamią informaciją apie elektros generaciją – bus prieinama informacija tiek apie momentinę gamybą, tiek ir istoriniai gamybos ir elektros suvartojimo duomenys.

Ar Solarbank saulės parkui taikoma ES parama?

Taip. Perkant elektrinę iš karto taikoma 323 EUR už 1 kW parama. Daugiau informacijos: APVA->meniu->kvietimai fiziniams asmenims->priemonės pagal sritis-> AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų, įrengimas geografiškai nutolusiose vietovėse, įrengimas daugiabučiuose ar jų sklypuose).
Instrukciją, kaip aplikuoti paraišką, rasite čia: https://solarbank.lt/parama/

Kas nutiks, jei nesuvartosiu savo saulės parke pagamintos elektros energijos?

Tai, ko vartotojas nesuvartos einamąjį mėnesį, ESO pasaugos savo tinkluose ir Jūs galėsite savo pagamintą elektros perteklių suvartoti kitą mėnesį metų eigoje. Mūsų siūlomos paslaugos privalumas – metinis Jūsų elektros poreikių balansas. Nesvarbu, kad vasarą pasigaminote daugiau elektros, nei suvartojote. Ji bus pasaugota tinkle ir žiemą, kai elektrinė gamins mažiau elektros, Jūs suvartosite savo vasarą pagamintą perteklinę elektros energiją. Tas pats principas taikomas ir dieną pagamintai elektrai – ją visada galėsite suvartoti naktį.

Iki kada turiu užsirezervuoti saulės parko dalį?

Nėra apibrėžto laiko, rezervuoti savo saulės elektrinę Solarbank platformoje galite bet kada, net naktį.

Kas atsitiks su mano saulės parko dalimi mano buto / namo pardavimo atveju?

Jūsų Solarbank saulės elektrinė gali keliauti kartu su Jumis į naują gyvenamąją vietą, arba ją galite palikti naujam Jūsų buto savininkui:

 • Pakeitus adresą galima naudoti tą pačią įsigytos elektrinės dalį informavus Solarbanką apie pasikeitusį adresą ir ESO / Ignitis vartotojo kodą.
 • Įsigytą elektrinės dalį galite palikti kitam savininkui.
 • Jūs visada galite nutraukti sutartį. Jūsų įsigyti moduliai bus išmontuoti ir gražinti Jums, juos galėsite susimontuoti modulius ant savo namo stogo ir pan. Klientas turės sumokėti modulių numontavimo ir siuntimo paslaugos kaštus.
 • Moduliai kaip turtas yra paveldimi.

Kas sudarys mano elektros kainą įsigijus dalį saulės parko?

Solarbank platformoje Jūsų elektros kainą sudarys 2 mokesčiai:

 1. Eksploatacijos mokestis (mokamas platformai Solarbank)
 2. Pasinaudojimo tinklais mokestis (mokamas bendrovei ESO)

Iš ko susidarys saulės parko dalie kaina įsigyjant iš Solarbank?

Perkant elektrinę reikia sumokėti rezervacinį avansą, o pradėjus veikti elektrinei – likusią visos kainos dalį. 

Ar reiks keisti namų elektros skaitiklį?

Taip. Jūsų namų skaitiklį pakeis ESO specialistai nemokamai.

Ar galima vėliau koreguoti saulės parko galią?

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, didinti elektrinės galią galima tik tame pačiame objekte, gaminančiame elektros energiją. Kitaip tariant, papildomus modulius Jūs galėsite įsigyti tik toje pačioje elektrinėje, jei joje dar bus laisvų resursų. Nesijaudinkite, nes perkant saulės elektrinę mes visada patarsime, kokios galios Jums reikia, kad turėtumėte maksimalią naudą.

Ar įsigijus dalį Solarbank saulės parko gausiu tokią pačią sąskaitą už elektrą?

Gausite 2 sąskaitas: vieną sąskaitą gausite iš Solarbank už Jūsų saulės elektrinės eksploataciją, antrą sąskaitą gausite už elektros pasaugojimo mokestį iš ESO.
Jūsų vartojimo įpročiams pakitus, jei pradėsite vartoti daugiau elektros energijos, esamos saulės elektrinės gali nepakakti. Tokiu atveju reikėtų didinti galią tame pačiame saulės elektrinės projekte arba papildomą elektros kiekį vartoti perkant ją iš tiekėjo

Kas yra saulės parko dalies savininkas?

Jėgainės savininkais tampa visi vartotojai, įsigiję saulės modulius. Infrastruktūros, kuri reikalinga, kad pagaminta elektra būtų perduota į elektros tinklus pagal tam keliamus reikalavimus, valdytoju bus Solarbank. Visi, įsigiję nutolusios saulės elektrinės dalį, įgyja teisę naudotis šia infrastruktūra. Tad galima sakyti, kad kiekviena Solarbank nutolusi elektrinė priklauso visiems joje modulius įsigijusiems vartotojams.

Kas teikia garantijas mano saulės parko daliai?

Už įrangą garantuoja elektrinių technologijos tiekėjas ir vystytojas – UAB „SoliTek Development“, o Solarbank garantuoja už visos elektrinės infrastruktūros įrangos eksploataciją.

Kam bus mokėjimai už elektrą ir priežiūrą, nepriklausomam tiekėjui, Solarbank ar SoliTek?

Kiekvienas Solarbank klientas ir toliau turės sutartį su bet kuriuo nepriklausomu tiekėju. Įsigijus nutolusios elektrinės dalį, Jūsų sutartis bus pakeista į „gaminančio vartotojo“ statusą. Buvusiam elektros tiekėjui Jūs mokėsite taip kaip ir anksčiau, tačiau sąskaitos suma ženkliai sumažės – būdami Solarbank partneriu, Jūs ESO / Ignitis mokėsite tik už pasigamintos elektros pasaugojimą ir, jei suvartosite daugiau nei pasigaminate Solarbank elektrinėje, mokėsite tik už trūkstamos elektros kiekį. Solarbank platformai Jūs mokėsite elektrinės administravimo mokestį. Skamba sudėtingai? Nesibaiminkite, bet kokiu atveju su Solarbank mokėsite už elektrą pigiau!

Kas nutiks, jei Solarbank bankrutuos?

Tai toks pat atvejis, kaip elgtis nuomininkui, kai bankrutuoja pastato savininkas – pagal galiojančią sutartį jis toliau naudojasi infrastruktūra, tik mokestį moka kitam turto valdytojui. Jūsų sutartis sudaryta su Solarbank galios 30 m., todėl jei Jūs atsiskaitote už elektrą tvarkingai, niekas iš Jūsų šios teisės negalės atimti ir toliau mokėsite tokią pačią sumą.

Kas vyksta, jei saulės parkas neveikia tam tikrą laiko tarpą? Kas tai kompensuoja?

Nesijaudinkite, metų laikotarpyje elektros nepagaminimas nėra fiksuojamas, metinė deklaruotos elektros energijos gamyba yra garantuojama, ji negali būti mažesnė nei -8% pirmaisiais metais. Vėlesniu metu elektros energijos grafikas pateiktas sutartyje.
Esmė – Jums ir visiems kitiems vartotojams svarbu yra ne kiek Jūsų elektrinė pagamino per savaitę ar dieną; svarbu, kiek elektrinė pagamino per metus. Nominaliai, nuo balandžio 1 d. Jūsų elektrinė gamins daugiau elektros energijos nei Jūs suvartosite, visa Jūsų gaminama elektra bus pasaugoma tinkle. Metų eigoje sukauptą ir pasaugotą elektrą Jūs pradėsite naudoti maždaug nuo spalio vidurio ir visą sukauptą elektrą suvartosite iki kovo pabaigos. Nuo kovo iki spalio Jūsų saulės elektrinė vėl pradės generuoti daugiau elektros, nei suvartojate, ir ji vėl bus pradėta kaupti tinkle.

Jeigu elektros suvartojama daugiau nei pagamina įsigyta saulės parko dalis?

Už skirtumą klientas moka įprastinę pasirinkto vienos laiko zonos elektros tarifų plano kainą.

Kas atsitiks su mano saulės parko dalimi pasibaigus 30 m. garantijai?

Standartiniu atveju saulės elektrinė po jos eksploatacijos bus utilizuota. Jeigu po eksploatacijos termino saulės elektrinė veiks ir toliau efektyviai, bendru sutarimu bus galima tęsti jos darbą iki visiško nusidėvėjimo.

Dviejų laiko zonų tarifai. Ar kažkas keičiasi tokiu atveju?

Toks tarifas išnyksta ir Solarbank apskaita lieka vienos laiko zonos.

Ar mano saulės parko dalis bus apdrausta?

Solarbank saulės elektrinė bus draudžiama visam jos eksploatacijos laikotarpiui.