Kaip Solarbank platformoje įsigyti dalį saulės elektrinės?

Viskas iš tiesų labai paprasta, tai 5 žingsnių procesas:

 1. Įsivertinkite, kiek elektros energijos suvartojate per mėnesį.
 2. Sužinokite savo Ignitis / ESO vartotojo kodą.
 3. Solarbank skaičiuoklėje pasirinkite norimą modulių kiekį (atsižvelgiant į Jūsų suvartojamos elektros energijos kiekį).
 4. Patvirtinkite užsakymą susikurdami paskyrą Solarbank platformoje.
 5. Pasirašykite sutartį ir sumokėkite avansą.
Tada beliks sulaukti naujosios Solarbank saulės elektrinės įrengimo 2020 m. pabaigoje ir galėsite pradėti vartoti savo žaliąją saulės energiją. Jau prieš saulės elektrinės startą galėsite apsispręsti, ar saulės elektrinę nusipirkti iš karto ar išsimokėtinai. Nuo to priklausys, ar susimokėsite tik pradinį įnašą, ar likusią Jūsų elektrinės kainos dalį.

Per kiek metų atsipirks elektrinė?

Perkant saulės elektrinę su išsipirkimu, Jūsų saulės elektrinė atsipirks iš karto. Nuo tos dienos, kai ji pradės gaminti elektros energiją, Jūsų sąskaitos už elektros energiją sumažės 15%. Po 10m. Jūsų sąskaitą sumažėja net 65%.

Kodėl verta rinktis Solarbank?

 • Žemesnė kaina. Žemesnę Jūsų elektros kainą Solarbank platformoje užtikrins unikali SoliTek naujos kartos dvipusių modulių su saulės sekimo technologija sistema. Tokia naujos kartos elektrinė gamins iki 40% daugiau elektros energijos su 30 m. garantija. Rinkos standartas yra 20 m. Jūsų elektrinė veiks ilgiau ir gamins daugiau elektros kasdien!
 • Inovacijos vartotojams. Iki šiol šios SoliTek technologijos privalumais galėjo naudotis tik pasauliniai energetikos lyderiai, įsirengiantys didžiuosius saulės elektrinių parkus. Ji nebuvo prieinama privačiam vartotojui. Nuo šiol Solarbank platforma leis šių naujos kartos technologijų privalumais naudotis ir namų ūkių vartotojams. Daugiau galių vartotojui!
 • Fiksuoti eksploataciniai kaštai. 30 m. saulės elektrinės gyvavimo laikotarpiu eksploataciniai kaštai bus tolygūs – įtraukiant nusidėvėjimą ir tiesioginius kaštus. Jūsų elektrinė veiks ilgiau ir patikimiau!
 • Išsami vartotojo informacija. Jūsų saulės elektrinei pradėjus gaminti elektros energiją, vartotojas gaus visą išsamią informaciją apie elektros generaciją – bus prieinama informacija tiek apie momentinę gamybą, tiek ir istoriniai gamybos ir elektros suvartojimo duomenys.

Ar Solarbank nutolusioms elektrinėms taikoma ES parama?

Taip. Perkant elektrinę iš karto ir išsimokėtinai, taikoma 323 EUR už 1 kW parama. Daugiau informacijos: APVA->meniu->kvietimai fiziniams asmenims->priemonės pagal sritis-> AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų, įrengimas geografiškai nutolusiose vietovėse, įrengimas daugiabučiuose ar jų sklypuose).
Instrukciją, kaip aplikuoti paraišką, rasite čia:

Kas nutiks, jei nesuvartosiu savo elektrinėje pagamintos elektros energijos?

Tai, ko vartotojas nesuvartos einamąjį mėnesį, ESO pasaugos savo tinkluose ir Jūs galėsite savo pagamintą elektros perteklių suvartoti kitą mėnesį metų eigoje. Mūsų siūlomos paslaugos privalumas – metinis Jūsų elektros poreikių balansas. Nesvarbu, kad vasarą pasigaminote daugiau elektros, nei suvartojote. Ji bus pasaugota tinkle ir žiemą, kai elektrinė gamins mažiau elektros, Jūs suvartosite savo vasarą pagamintą perteklinę elektros energiją. Tas pats principas taikomas ir dieną pagamintai elektrai – ją visada galėsite suvartoti naktį.

Iki kada turiu užsirezervuoti elektrinę?

Nėra apibrėžto laiko, rezervuoti savo saulės elektrinę Solarbank platformoje galite bet kada, net naktį.

Kas atsitiks su mano nuotoline saulės elektrine mano buto / namo pardavimo atveju?

Jūsų Solarbank saulės elektrinė gali keliauti kartu su Jumis į naują gyvenamąją vietą, arba ją galite palikti naujam Jūsų buto savininkui:
 • Pakeitus adresą galima naudoti tą pačią įsigytos elektrinės dalį informavus Solarbanką apie pasikeitusį adresą ir ESO / Ignitis vartotojo kodą.
 • Įsigytą elektrinės dalį galite palikti kitam savininkui.
 • Jūs visada galite nutraukti sutartį. Jūsų įsigyti moduliai bus išmontuoti ir gražinti Jums, juos galėsite susimontuoti modulius ant savo namo stogo ir pan. Klientas turės sumokėti modulių numontavimo ir siuntimo paslaugos kaštus.
 • Moduliai kaip turtas yra paveldimi.

Kas sudarys mano elektros kainą įsigijus elektrinę?

Solarbank platformoje Jūsų elektros kainą sudarys 2 mokesčiai:

 1. Eksploatacijos mokestis (mokamas platformai Solarbank)
 2. Pasinaudojimo tinklais mokestis (mokamas bendrovei ESO)

Iš ko susidarys saulės elektrinės kaina Solarbank platformoje?

Jei pirksite elektrinę be išsimokėjimo, perkant ją reikės iš karto sumokėti avansą, o pradėjus veikti elektrinei – likusią visos kainos dalį. Perkant elektrinę su išsimokėjimu ir pradėjus veikti elektrinei, Jūs sumokėsite avansą ir pradinį įnašą.

Ar reiks keisti namų elektros skaitiklį?

Taip. Jūsų namų skaitiklį pakeis ESO specialistai nemokamai.

Ar galima vėliau koreguoti elektrinės galingumą?

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, didinti elektrinės galią galima tik tame pačiame objekte, gaminančiame elektros energiją. Kitaip tariant, papildomus modulius Jūs galėsite įsigyti tik toje pačioje elektrinėje, jei joje dar bus laisvų resursų. Nesijaudinkite, nes perkant saulės elektrinę mes visada patarsime, kokios galios Jums reikia, kad turėtumėte maksimalią naudą.

Ar įsigijus dalį Solarbank nutolusios saulės elektrinės gausiu tokią pačią elektros sąskaitą?

Gausite 2 sąskaitas: vieną sąskaitą gausite iš Solarbank už Jūsų saulės elektrinės eksploataciją su mėnesinėmis lizingo įmokomis, jei pasirinkote elektrinę išsimokėtinai. Antrą sąskaitą gausite už elektros pasaugojimo mokestį iš ESO.
Jūsų vartojimo įpročiams pakitus, jei pradėsite vartoti daugiau elektros energijos, esamos saulės elektrinės gali nepakakti. Tokiu atveju reikėtų didinti galią tame pačiame saulės elektrinės projekte arba papildomą elektros kiekį vartoti perkant ją iš Ignitis.

Kas yra jėgainės savininkas?

Jėgainės savininkais tampa visi vartotojai, įsigiję saulės modulius. Infrastruktūros, kuri reikalinga, kad pagaminta elektra būtų perduota į elektros tinklus pagal tam keliamus reikalavimus, valdytoju bus Solarbank. Visi, įsigiję nutolusios saulės elektrinės dalį, įgyja teisę naudotis šia infrastruktūra. Tad galima sakyti, kad kiekviena Solarbank nutolusi elektrinė priklauso visiems joje modulius įsigijusiems vartotojams.

Kas teikia garantijas mano elektrinės daliai?

Už įrangą garantuoja elektrinių technologijos tiekėjas ir vystytojas – UAB „SoliTek Cells“, o Solarbank garantuoja už visos elektrinės infrastruktūros įrangos eksploataciją.

Kam bus mokėjimai už elektrą ir priežiūrą, Ignitis ir Solarbank, ar SoliTek?

Kiekvienas Solarbank klientas ir toliau turės sutartį su elektros tiekėju – bendrove Ignitis, ar bet kuriuo kitu nepriklausomu tiekėju. Įsigijus nutolusios elektrinės dalį, Jūsų sutartis bus pakeista į „gaminančio vartotojo“ statusą. Buvusiam elektros tiekėjui Jūs mokėsite taip kaip ir anksčiau, tačiau sąskaitos suma ženkliai sumažės – būdami Solarbank partneriu, Jūs ESO / Ignitis mokėsite tik už pasigamintos elektros pasaugojimą ir, jei suvartosite daugiau nei pasigaminate Solarbank elektrinėje, mokėsite tik už trūkstamos elektros kiekį. Solarbank platformai Jūs mokėsite elektrinės išpirkimo įmoką ir elektrinės administravimo mokestį. Skamba sudėtingai? Nesibaiminkite, bet kokiu atveju su Solarbank mokėsite už elektrą pigiau!

Kas nutiks, jei Solarbank bankrutuos?

Tai toks pat atvejis, kaip elgtis nuomininkui, kai bankrutuoja pastato savininkas – pagal galiojančią sutartį jis toliau naudojasi infrastruktūra, tik mokestį moka kitam turto valdytojui. Jūsų sutartis sudaryta su Solarbank galios 30 m., todėl jei Jūs atsiskaitote už elektrą tvarkingai, niekas iš Jūsų šios teisės negalės atimti ir toliau mokėsite tokią pačią sumą.

Kas vyksta, jei jėgainė neveikia tam tikrą laiko tarpą? Kas tai kompensuoja?

Nesijaudinkite, metų laikotarpyje elektros nepagaminimas nėra fiksuojamas, metinė deklaruotos elektros energijos gamyba yra garantuojama, ji negali būti mažesnė nei -8% pirmaisiais metais. Vėlesniu metu elektros energijos grafikas pateiktas sutartyje.
Esmė – Jums ir visiems kitiems vartotojams svarbu yra ne kiek Jūsų elektrinė pagamino per savaitę ar dieną; svarbu, kiek elektrinė pagamino per metus. Nominaliai, nuo balandžio 1 d. Jūsų elektrinė gamins daugiau elektros energijos nei Jūs suvartosite, visa Jūsų gaminama elektra bus pasaugoma tinkle. Metų eigoje sukauptą ir pasaugotą elektrą Jūs pradėsite naudoti maždaug nuo spalio vidurio ir visą sukauptą elektrą suvartosite iki kovo pabaigos. Nuo kovo iki spalio Jūsų saulės elektrinė vėl pradės generuoti daugiau elektros, nei suvartojate, ir ji vėl bus pradėta kaupti tinkle.

Jeigu elektros suvartojama daugiau nei esi nusipirkęs?

Už skirtumą klientas moka įprastinę pasirinkto vienos laiko zonos elektros tarifų plano kainą.

Kas atsitiks su mano elektrine pasibaigus 30 m. garantijai?

Standartiniu atveju saulės elektrinė po jos eksploatacijos bus utilizuota. Jeigu po eksploatacijos termino saulės elektrinė veiks ir toliau efektyviai, bendru sutarimu bus galima tęsti jos darbą iki visiško nusidėvėjimo.

Dviejų laiko zonų tarifai. Ar kažkas keičiasi tokiu atveju?

Toks tarifas išnyksta ir Solarbank apskaita lieka vienos laiko zonos.

Ar saulės elektrinė bus apdrausta?

Solarbank saulės elektrinė bus draudžiama visam jos eksploatacijos laikotarpiui.